srijeda, 9. studenoga 2011.
Naušnice, chainmaille, inox, češke perle
Naušnice
E003
Tehnika izrade: Chainmaille
Dužina naušnica (bez udica):4 cm
Materijal: inox (ringiči), češke perle
Udice: inox
Status: prodano
petak, 3. lipnja 2011.
Informacije o nakitu
Nakit koji je prikazan na ovim stranicama ručni je rad. Ovisno o samoj kreaciji i dizajnu, izrađen je raznim tehnikama ručne obrade metala ili obradom polimerne gline. Na koji način nastaje nakit obradom metala možete pogledati ukoliko zavirite u radionicu " na dan ili dva...". Pored toga, često korištena tehnika je i "pletenje" metalnih ringiča ili chainmaille. Više o toj tehnici možete pročitati ovdje.
So chic! art jewelry dostupan je u:
D'AR: concept store Korčula, Ulica Jakova Baničevića 1, Korčula
Muffin fashion store Pula, Istarska 16, Pula
So chic! art jewelry kontakt podaci:
mail: sandra.zubcic2@gmail.com
srijeda, 1. lipnja 2011.
Chainmaille
Mail (također poznat pod nazivom chainmail) fleksibilan je materijal sastavljen od međusobno povezanih ringiča ili krugova lanca. Kroz povijest, mail je korišten kao zaštitni žičani pokrov od doba Rimljana do kasnog Srednjeg vijeka, kako u zapadnim tako i u istočnim kulturama.
Poznat i pod nazivima "Chain Maile", "Maille" i "Chainmaille", on je općenito bio najraniji oblik metalnih žičanih zaštitnih pokrova. Većina izvora slaže se u tome da je on otkriće starih Kelta (5. st.pr.n.e). Ime "mail" dolazi od francuske riječi "maille" a koja je izvedenica latinske riječi "macula" što znači: isprepletena mreža.
Izrada žičanih zaštitnih pokrova umjetnost je za sebe. Najzahtjevniji dio u njegovoj izradi, spajanje ringiča, bio je posao majstora. Pripremni radovi, često fizički zahtjevniji, ostajali bi naučnicima i asistentima. U nekim vojskama "mail" se i dalje zadržao kao dekorativni predmet (epolete) i simbol visokog statusa. U tom se obliku i dalje koristi u britanskoj teritorijalnoj vojsci i kanadskoj vojsci (Royal Canadian Armour Corps).
Započevši svoj put u dalekoj prošlosti, chainmaille se danas koristi u izradi nakita ali i skulptura od različitih vrsta metala. Često se kombinira s dragim kamenjem i biserima. S druge strane, mnogi i dalje prakticiraju izradu metalnih žičanih pokrova za razne srednjovjekovne igre, priredbe ili za potrebe filma.
Za izradu chainmaillea koriste se razne vrste metala. Od čelika (galvaniziranog, nehrđajućeg), aluminija preko bronce, mjedi, nikla do titana. Često se koristi i žica od plemenitih metala (srebro, zlato, platina).
Pretplati se na:
Postovi (Atom)